Specjalizujemy się w dziedzinie zwalczania szkodników drewna (ksylofagów).

Jako pierwsi i jedyni w kraju, opracowaliśmy i wdrożyliśmy metody pozwalające zwalczać szkodniki drewna w ciągu całego roku zarówno w pojedynczych wyrobach z drewna jak i w całych zainfekowanych budynkach.
Jest to odpowiedź na społeczny problem, spędzający sen z powiek milionom ludzi na całym świecie.

Zwalczanie szkodników drewna nie jest łatwe, dlatego też prace prowadzone powinny być przez specjalistyczną i doświadczoną firmę. Carsekt Sp. z o.o. posiada ekipy wykwalifikowanych, szkolonych w Polsce i we Włoszech specjalistów. Zapewniamy kompleksową obsługę zleceń, począwszy od audytu przeprowadzanego przez certyfikowanego specjalistę u klienta po realizację usługi.

W 2013 roku wprowadziliśmy do oferty usługę dezynfekcji ozonem obiektów. Głównym czynnikiem wpływającym na poszerzenie naszej oferty o usługi ozonowania obiektów jest stworzenie kompleksowej oferty w zakresie zwalczania szkodników drewna za pomocą dezynsekcji gazowej (fumigacji). Wprowadzenie możliwości ozonowania obiektów pozwoli nam zaproponować klientom szybki powrót do naturalnych warunków po procesie fumigacji (problem pozostałości chemicznych) oraz dodatkowo zwiększyć stopień sterylności obiektu, zwiększając tym samym kompleksowość usługi i minimalizując wpływ preparatów chemicznych.

Firma Carsekt Sp. z o.o. jest liderem w Polsce w dziedzinie zwalczania szkodników drewna (ksylofagów).

Zapewniamy kompleksową obsługę zleceń, począwszy od audytu przeprowadzanego przez certyfikowanego specjalistę u klienta po realizację usługi.

 

Jako jedyni w kraju opracowaliśmy i wdrożyliśmy metody pozwalające zwalczać ksylofagi w ciągu całego roku, zarówno w elementach małokubaturowych jak i w całych budynkach wolnostojących.

 

W maju 2011 r. podpisaliśmy umowę z firmą Ameta Sp. z o.o. zajmującą się wdrażaniem ekologicznych technologii. Od tego momentu znalazła się w naszej ofercie EKOLOGICZNA dezynsekcja termiczna za pomocą mikrofalowego systemu SAURUS.
Więcej informacji o systemie SAURUS: www.saurus.com.pl.

 

Stosujemy najnowsze metody. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem dają one pełną satysfakcję naszym klientom. Usługi świadczymy na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju.

Metody zwalczania szkodników drewna polegają na stosowaniu:

FAL ELEKTROMAGNETYCZNYCH DEZYNSEKCJA TERMICZNA (MIKROFALOWA)

Nagrzewanie drewna do temperatury 55 – 56 stopni Celcjusza (norma ISPM15), w której giną ksylofagi. Carsekt Sp. z o.o. przy wspópracy z Ameta Sp. z o.o. jako jedyna firma w Polsce zwalcza szkodniki drewna w ciągu całego roku, do tej pory ograniczeniem w walce z ksylofagami były względy klimatyczne (dezynsekcja gazowa jest skuteczna tylko w dodatnich temperaturach). Niezależnie od czynników zewnętrznych (temperatury, wilgotności, obecności ludzi i zwierząt) możemy zaoferować dezynsekcję termiczną przy użyciu mobilnego systemu mikrofalowego SAURUS. Jest to jedyna certyfikowana technologia na świecie i zarazem pierwsze urządzenie w naszej częci Europy. Nowa ekologiczna technologia daje możliwość walki z uciążliwymi również w zimie larwami szkodników drewna, bez konieczności opuszczania mieszkania. Szczegły dotyczące działania systemu SAURUS na stronie www.saurus.com.pl.

INSEKTYCYDÓW GAZOWYCH DEZYNSEKCJA GAZOWA - FUMIGACJA

Zastosowanie fumigantów do gazowania porażonych obiektów, pomieszczeń lub pod folią całych budynków. Fumigacja (gazowanie) czyli stosowanie środków gazowych jest bardzo skutecznym zabiegiem zwalczania szkodników drewna. Ograniczeniem jest fakt, że jest w 100% skuteczna tylko w dodatnich temperaturach. Dezynsekcja metodą gazową wymaga czasu, a miejsce poddawane zabiegowi musi być starannie przygotowane i zabezpieczone. Niezbędna jest ewakuacja ludzi i zwierząt, kwarantanna. Zabieg fumigacji wykonuje się wówczas, jeśli w obiekcie stwierdzono liczną i aktywną populację szkodnika, grożącą zniszczeniem obiektu. Jak pokazuje doświadczenie w praktyce jest to moment, w którym następuje reakcja użytkowników obiektu. Zaleca się monitorowanie stanu drewna w budynkach (np. w konstrukcji dachowej) dzięku czemu będziemy w stanie pozbyć się w porę szkodników, zanim wyrządzą poważne szkody. Powyżej prezentacja video oraz galeria zdjęć.

Specjaliści z naszej firmy czekają na kontakt z Państwa strony i służą fachową informacją.

Koszty usług zależą od wielu czynników i ustalane są indywidualnie. Zapewniamy kompleksową obsługę zleceń, począwszy od audytu przeprowadzanego przez certyfikowanego specjalistę u klienta, po realizację usługi. Usługi świadczymy na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju.

Zabiegi wykonujemy w każdym – dogodnym dla klienta terminie, zgodnie z aktualnymi standardami, stanem wiedzy i obowiązującego prawa, wymogami szeroko rozumianego bezpieczeństwa zdrowotnego ludzi i zwierząt, oraz w poszanowaniu środowiska naturalnego.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Close Menu