Funkcjonujemy na rynku w zakresie usług Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji oraz jesteśmy liderem w kraju w dziedzinie zwalczania szkodników drewna w obiektach. Działamy również na rynku zabezpieczania drewna transportowego przed szkodnikami w zakresie exportu i importu (norma ISPM 15).

Tradycje marki Carsekt sięgają 1987 roku. W 2007 roku ciągły rozwój oraz kierunek specjalizacji wymusiły powstanie spółki kapitałowej Carsekt Sp. z o.o.

AKTUALNOŚCI / informacje na bieżąco: Blog firmowy

Marka Carsekt

Początki specjalizacji w zakresie ochrony drewna wiązały się ze współpracą z naukowcami w zakresie rozwoju możliwości dezynsekcji chemicznej (fumigacji) budynków mieszkalnych wykonanych z drewna lub w części z drewna. W 2006 roku głównym czynnie zaangażowanym konsultantem firmy został prof. Stanisław Ignatowicz, profesor Katedry Entomologii Stosowanej SGGW w Warszawie, jeden z czołowych entomologów w kraju związany od lat z branżą DDD.

Dzisiaj posiadamy odpowiednie metody pozwalające nam gwarantować skuteczność naszych usług. W 2013 roku zdobyliśmy główną nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa w konkursie na „Wzorcowe wykonanie prac Osuszeniowych Naprawczych Bioochronnych realizowanych w latach 2011-2013”. W 2014 roku marka Carsekt została certyfikowana na Politechnice Warszawskiej w zakresie „Zwalczania szkodników drewna z zastosowaniem fosforowodoru”.

Dezynsekcja (fumigacja) domu pozwala zwalczyć wszystkie znajdujące się w nim szkodniki. W 2013 roku wprowadziliśmy do oferty usługę dezynfekcji ozonem. Zastosowanie zabiegu ozonowania po fumigacji budynku pozwala usunąć z obiektu również wirusy, bakterie czy alergeny, po całym procesie oddając do użytku wysterylizowany obiekt.

W 2011 roku sprowadziliśmy do Polski pierwsze urządzenie w tej części Europy służące do specjalistycznej dezynsekcji termicznej drewna za pomocą promieniowania elektromagnetycznego (mikrofale, mobilny system Saurus). Urządzenie znajduje się w ofercie profesjonalnych firm zajmujących się renowacją zabytków i obiektów drewnianych, m. in. w Anglii, we Włoszech, w Watykanie. System jest wynikiem najnowszych badań w dziedzinie zwalczania szkodników przemysłowych (www.saurus.com.pl). Usługi z zastosowaniem urządzenia znalazły się w naszej ofercie.

Fumigacja budynków i obiektów pod kątem zwalczania szkodników występujących w drewnie przetworzonym należy do najtrudniejszych rodzajów dezynsekcji. Szkodniki techniczne drewna obok grzybów są głównymi zagrożeniami drewna będącego budulcem, niejednokrotnie głównym jego zagrożeniem. Niszczą majątki prywatne jak i bezcenne dziedzictwo kulturowe.

Więcej informacji: zwalczanie szkodników drewna.

Jesteśmy autorem Kopalni Wiedzy o szkodnikach występujących w Polsce (i w Europie). Więcej informacji: www.szkodniki.waw.pl

Tworząc bazę wiedzy na temat szkodników, korzystamy z własnej wiedzy i doświadczenia, popartych współpracą z najlepszymi ekspertami w dziedzinie entomologii, technologii drewna, również mykologii. Mamy nadzieję, że systematycznie przekazywane informacje pomogą Państwu poznać problem i podjąć odpowiednie kroki w walce ze szkodnikami.

W skład zespołu redakcyjnego wchodzą m.in.:
• Pan prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz
• Pani dr Edyta Siemińska
• Pan dr inż. Paweł Olejarski
• Pani dr inż. Aleksandra Wójcik
• Pan dr inż. Piotr Boruszewski
• Pan dr inż. Grzegorz Kowaluk
• Pani mgr inż. Ewa Sady
• Pan Marcin Zacharenko

Duży nacisk kładziemy na przekazywanie informacji na temat szkodników drewna i sposobów ich skutecznego zwalczania. Jest to odpowiedź na społeczny problem, spędzający sen z powiek milionom ludzi na całym świecie. Jest to odpowiedź na społeczny problem, spędzający sen z powiek milionom ludzi na całym świecie.

Zwalczanie szkodników drewna nie jest łatwe. Prace prowadzone powinny być przez specjalistyczną i doświadczoną firmę. Firma Carsekt posiada doświadczenie i ekipy wykwalifikowanych, szkolonych w Polsce i we Włoszech specjalistów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie.

Firma Carsekt Sp. z o.o. jest liderem w Polsce w dziedzinie zwalczania szkodników drewna (ksylofagów).

 

Jako jedyni w kraju opracowaliśmy i wdrożyliśmy metody pozwalające zwalczać ksylofagi w ciągu całego roku, zarówno w elementach małokubaturowych jak i w całych budynkach wolnostojących.

W maju 2011 r. podpisaliśmy umowę z firmą Ameta Sp. z o.o. zajmującą się wdrażaniem ekologicznych technologii. Od tego momentu znalazła się w naszej ofercie EKOLOGICZNA dezynsekcja termiczna za pomocą mikrofalowego systemu SAURUS. Więcej informacji o systemie SAURUS: www.saurus.com.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Close Menu